Zakład pogrzebowy – jak właściwie wybrać? Sierpień 18, 2017

W życiu codziennym bardzo rzadko myślimy o zakładach pogrzebowych, transporcie zwłok czy innych przygotowaniach do pogrzebu, ponieważ ta profesja kojarzy się ze śmiercią, a więc czymś przygnębiającym. Jednak w życiu każdego przychodzi taki moment, że trzeba przełamać niechęć i opór, bo musimy stanąć przed trudnym zadaniem, czyli zaplanowaniem pogrzebu osoby bliskiej.

Kupno
Autor: NH53
W takiej chwili zwracamy się właśnie do zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszystkimi formalnościami. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni wybór zakładu, który udzieli nam wsparcia w tak trudnych chwilach.
kobieta
Autor: Gross-Mazurska Jowita, Wójciak
Źródło: Archipelag
Mimo trudnych momentów, jakie przeżywa się po utracie osoby bliskiej warto poznać propozycje kilku zakładów pogrzebowych i wybrać firmę, która nie tylko zajmie się wszystkimi formalnościami, ale przede wszystkim okaże nam empatię, a zmarłej osobie szacunek. Rozmowa na temat samej uroczystości pogrzebu to rozmowa bardzo trudna, dlatego tak ważne jest właściwe podejście pracowników wybranej przez nas firmy. Warto, więc odwiedzić kilka zakładów pogrzebowych w towarzystwie przyjaciela czy kogoś z rodziny, ponieważ zwłaszcza w obliczu tragedii możemy potrzebować wsparcia przy konieczności podejmowania decyzji. pomoc drugiej osoby jest często konieczna, a wspólnie łatwiej jest poznać i zrozumieć ofertę zakładu, przedstawić własne oczekiwania i zapoznać się z atmosferą panującą w zakładzie.

meble skórzane
Autor: Sebastiaan ter Burg
Sprawdzenie kilku ofert zakładów pogrzebowych pomoże w zorientowaniu się czy mają świadczenia, na których nam zależy dla przykładu transport zwłok czy wybór ubrania. Może się okazać, że wybrany przez nas zakład nie realizuje usługi, której oczekujemy i musimy szukać innej firmy. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest poszukanie informacji w internecie, ponieważ jest to szybki sposób i możemy zorientować się w kilku propozycjach jednocześnie bez konieczności wychodzenia z domu. W takim przypadku wystarczy często tylko telefon do obsługi firmy, który jest czynny całą dobę. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami o wybranym przez nas zakładzie. Ważną kwestią są także koszty jakie poniesiemy przy organizacji pogrzebu, o których powinniśmy być poinformowani już na samym początku całej procedury – zapoznaj się z ofertą transportu zwłok.

Ceny są zróżnicowane, a jest to związane z rozpiętością oferowanych usług np. za dodatkową opłatą odbywa się transport zwłok. Mimo ciężkich chwil przeżywanych przez rodzinę zmarłej osoby trzeba się zastanowić zanim zdecydujemy się na konkretny zakład pogrzebowy, aby pogrzeb odbył się dokładnie tak jak to sobie zaplanowaliśmy.

Categories Nagrobki