pogrzebowaizba.pl

Znaczenie ceremonii pogrzebowej w życiu człowieka. Czerwiec 30, 2015

pochówek

Śmierć bliskiej osoby nigdy nie jest łatwym okresem w życiu człowieka. Wtedy praktycznie każdy czuje się przygnębiony i odczuwa pustkę w sercu, tak jakby z ta bliską osobą straciło się kawałek siebie. Właśnie w tym okresie człowiek potrzebuje największego wsparcia od innych bliskich mu osób. Jednak nie jest to zbyt proste zadanie. Dodatkowo większość działań takiej osoby w okresie najbliższych tygodni blisko związana jest ze zmarłą osobą.

Możliwość komentowania Znaczenie ceremonii pogrzebowej w życiu człowieka. została wyłączona
Categories: Uncategorized

Jak wygląda pogrzeb we Wrocławiu?

Pogrzeb dziecka we Wrocławiu

W ostatnim czasie byłem na bardzo ciekawej ceremonii pogrzebowej, która odbywała się na cmentarzu komunalny we Wrocławiu. Był to bardzo specyficzny sposób ostatniego pożegnania osoby, która była moją dalszą rodziną. Dopowiem, że pochodzę z bardzo małej miejscowości na Podkarpaciu i tam troszkę inaczej wygląda  ceremonia ostatniego pożegnania. Ale zacznijmy od początku. Po przyjeździe do Wrocławia dowiedziałem się, że mój wujek leży w kaplicy pogrzebowej i można do niego przyjść dużo przed rozpoczęciem mszy pogrzebowej.

Możliwość komentowania Jak wygląda pogrzeb we Wrocławiu? została wyłączona
Categories: Uncategorized

Czy opłaca się prowadzić zakład pogrzebowy?

trumna_zaklad_pogrzebowy

Wrocław jedno z tysiąca miast, gdzie bardzo dobrze prosperującym fachem jest zawód grabarza. Krótko mówiąc osoba odpowiedzialna za pochówek osoby zmarłej na cmentarzu. Jest ona także wynajmowana na ten czas przez zakład pogrzebowy lub takowy zatrudnia grabarza na etat. W takim mieście jak Wrocław każdego dnia dochodzi do kilkunastu zgonów, dlatego branża pogrzebowa ma pełne ręce roboty. Zatem w ostatnich latach jedynie w tym mieście powstało ponad dziesięć firm, które trudnią się pochówkiem osób zmarłych. Wbrew pozorom jest to bardzo opłacalny biznes, gdyż koszt jednego pochówku to kwota rzędu kilku tysięcy złotych. Nie jest to jednak czysty zysk dla zakładu pogrzebowego, gdyż na te kwotę składają się: załatwianie formalności, zakup trumny oraz opłacenie osób uczestniczących w ceremonii pogrzebowej, czyli grabarzy.

Możliwość komentowania Czy opłaca się prowadzić zakład pogrzebowy? została wyłączona
Categories: Uncategorized