Kremacja zwłok to naprawdę dobry pomysł Sierpień 18, 2017

Śmierć to niezwykle bolesny temat, w szczególności dla krewnych i przyjaciół zmarłego człowieka. Każda osoba, której umiera ktoś bliski pogrążona jest w żałobie, ponieważ jest to przykre, nawet jeśli poniekąd jesteśmy do tego przygotowani. Mogłoby się wydawać, że rodzina, która wie o tym, że Pacjent jest śmiertelnie chory i nic mu nie pomoże powinna przygotować się na to, że śmierć wcześniej czy później nadejdzie.

Nie da się jednak tego zrobić, ponieważ każdy z nas do końca liczy na cud.
inteligentny dom
Autor: Scott Lewis
Jeśli jednak stanie się najgorsze musimy wziąć się w garść, ponieważ do najbliższych będzie należało staranne przygotowanie pochówku zmarłego. W naszym kraju najpopularniejszy jest pochówek tradycyjny, kremacja stanowi mniej niż 10% wszystkich pochówków. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że kościół katolicki nie jest przekonany do tego rozwiązania. Księża i biskupi twierdzą, że ciało jest uświęcone i stanowi jedną część z ciałem, dlatego nie powinno być palone. Ponadto kremacja była związana z pogaństwem, a osoby wierzące chcą od tego uciec. Niemniej jednak warto już dzisiaj zastanowić się czy jednak kremacja nie będzie lepszym rozwiązaniem. Należy wiedzieć, że kremacja realizowana jest w piecu dwukomorowym, a temperatura wewnątrz wynosi około 900 stopni Celsjusza. Nie ma więc żadnej możliwości, by ciało nie spłonęło w całości. Po dwu-trzygodzinnym paleniu zwłok następuje dodatkowe rozdrabnianie prochów i przesypanie ich do urny. Większość zakładów pogrzebowych dysponuje szeroką gamą urn, więc na pewno uda nam się coś wybrać. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że za jakiś czas zacznie brakować miejsc na cmentarzach, albowiem ich powierzchnia jest ograniczona. Wówczas jednym rozwiązaniem będzie palenie zwłok i umieszczanie ich w niewielkich urnach – świadczymy usługi kremacji zwłok.
kremacja zwłok
Autor: Alex Slaven

Oczywiście kremacja ma jeszcze wiele innych zalet, nawet ekonomicznych. Musimy wiedzieć, że pogrzeb wygląda tak samo wtedy, gdy będziemy chować ciało, jak i prochy. Różni się to jedynie tym, że w tym drugim przypadku to rodzina będzie niosła prochy zmarłego. W Polsce możliwe jest wyłącznie przechowywanie urny na cmentarzu. Zabrania się rozsypywania prochów zmarłej osoby w wybranym przez nas miejscu.

Decydując się na kremację zwłok powinniśmy pamiętać o tym, że ciało będzie przygotowane tak samo jak do tradycyjnego pochówku. Jeśli sobie zażyczymy to zamiast ubrań, ciało może zostać pokryte całunem. Pamiętajmy o tym, aby przypadkiem nie wkładać do trumny jakichś dodatkowych rzeczy, albowiem może się to źle skończyć, gdy dana rzecz jest zrobiona ze sztucznych materiałów.