pogrzebowaizba.pl

Czy opłaca się prowadzić zakład pogrzebowy? Czerwiec 30, 2015

Wrocław jedno z tysiąca miast, gdzie bardzo dobrze prosperującym fachem jest zawód grabarza. Krótko mówiąc osoba odpowiedzialna za pochówek osoby zmarłej na cmentarzu. Jest ona także wynajmowana na ten czas przez zakład pogrzebowy lub takowy zatrudnia grabarza na etat. W takim mieście jak Wrocław każdego dnia dochodzi do kilkunastu zgonów, dlatego branża pogrzebowa ma pełne ręce roboty. Zatem w ostatnich latach jedynie w tym mieście powstało ponad dziesięć firm, które trudnią się pochówkiem osób zmarłych. Wbrew pozorom jest to bardzo opłacalny biznes, gdyż koszt jednego pochówku to kwota rzędu kilku tysięcy złotych. Nie jest to jednak czysty zysk dla zakładu pogrzebowego, gdyż na te kwotę składają się: załatwianie formalności, zakup trumny oraz opłacenie osób uczestniczących w ceremonii pogrzebowej, czyli grabarzy.

Co do formalności koszta te są niewielkie w porównaniu zakupu trumny. Oczywiście zakłady pogrzebowe współpracują z stolarniami, które trudnią się produkcja trumien i w ramach współpracy otrzymują dość spory upust. Jednak sam klient zakładu pogrzebowego tego nie odczuwa. Ale wracając do tematu na mapie Wrocławia mieści się bardzo dużo zakładów pogrzebowych, które zazwyczaj dogadują się i dzielą Wrocław na sektory, w których to oni działają i obsługują klientów.  Pewnie wiele osób zastanawia się czy z z samego zakładu pogrzebowego można utrzymać się i swoja rodzinę. Zdecydowanie nie jest to profesja, która przynosi regularne i porównywalne dochody w każdym miesiącu. Dlatego nie powinno się tylko z tym interesem wiązać przyszłości. Teraz kilka słów dotyczących pracy samego zakładu pogrzebowego. Jest to specyficzny zawód, który wiąże się ze stałą pracą kilku ludzi, a kilka osób jest „pod telefonem”. Zazwyczaj wszelkie formalności załatwia się z jedną osobą pracującą w biurze zakładu pogrzebowego, a ona załatwia i organizuje resztę osób.

Tak więc bliskim zmarłej osoby zakładu pogrzebowe starają się w największym stopniu pomóc, aby ułatwić im pożegnanie bliskich. Jest to bardzo ciężki okres w życiu każdego człowieka i właśnie w tym czasie konieczne jest wielkie wsparcie ze strony bliskich osób. Jak najlepiej pomóc osobie, której w ostatnim czasie zmarła bliska osoba (syn, córka, mąż czy żona)? Otóż najważniejsze jest wsparcie i pomoc objawiająca się częstymi spotkaniami, rozmowami z taką osobą. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy taka osoba poczuje się sama i opuszczona. Znane są przypadki, że takie osoby targały się na swoje życie, gdyż twierdziły, że nie mają już po co żyć. Należy pamiętać, że wsparcie takich osób jest najważniejsze.


Categories Uncategorized